Цей день присвячений події, яка сталася в окупованій нацистами Чехословаччині. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів вийшли на мирну демонстрацію з нагоди 21 річниці створення Чехословацької Республіки 28 жовтня 1939 року в Празі.
Нацисти, побачивши непокору з боку народу, захопленої ними території, жорстоко розігнали мирну демонстрацію, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один зі студентів медичного факультету. Його похорон, який проходив 15 листопада, перетворився у протест проти окупації, в якому взяли участь тисячі людей. Знову дійшло до сутичок з поліцією. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити спротив народних мас, фашисти оточили празькі студентські гуртожитки та заарештували понад 1200 студентів, а також низку викладачів, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно без суду стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне. Решта були відправлені у концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера, усі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Між тим, на своїх зборах 1941 року в Лондоні, Міжнародна Рада Студентів прийняла заяву, у якій день 17 листопада у пам’ять про події в Чехії було оголошено Міжнародним днем студентів. Відтоді міжнародне студентство просуває ідею визнання 17 листопада міжнародним днем студентів на рівні ООН.
Україна з ініціативи студентської молоді, також приєдналася до цієї міжнародної ініціативи та закріпила у своєму законодавстві День студента, що відзначається 17-го листопада Указом Президента України від 16 червня 1999 року.
Цікаво, що в Україні святкують практично два Дні студента — перший як і Міжнародний (17 листопада), а ще інколи другий (25 січня) — Тетянин день, день великомучениці Тетяни, святої покровительки всіх студентів). Хоча останній відноситься переважно до Московії та Російської імперії, бо присвячений відкриттю Московського університету. До речі, вийшло так, що один День студента святкується напередодні сесії, а інший — після її закінчення.
Чаусівська гімназія сьогодні приєднується до привітань на адресу всіх студентів і викладачів. Бажаємо вам завжди бути переможцями, не втрачати дух свободи, впевнено дивитися в завтрашній день і робити все для розвитку та процвітання нашої рідної України!